O nas

Gospodarstwo Rybackie Stawczyk jest położone w gminie Milicz, miejscowość Wszewilki – Stawczyk. Graniczymy z lasami milickimi oraz rzeką Barycz, która bezpośrednio zasila nasze stawy i groble w wodę. Z naszym terenem styka się gospodarstwo rybackie Stawno. Otoczenie stawów jest ostoją dla licznych gatunków ptaków oraz dzikich zwierząt.

Nasze gospodarstwo rolno – rybackie powstało w 1992 roku. Liczy 80 ha lustra wody. Zajmujemy się produkcją towarową karpia (98%) oraz innych ryb słodkowodnych takich jak amur, tołpyga, szczupak, karaś i sum (2%). Od ok. 1996 roku prowadzimy detaliczną i hurtową sprzedaż ryb. Rocznie produkujemy ok. 30 ton ryby handlowej. Sprzedaż jest prowadzona w sposób intensywny w okresie przedświątecznym (od października); w okresie letnim tzn. od maja do sierpnia nie prowadzimy sprzedaży ryby.

Produkcja karpia odbywa się wedle utartych w gospodarce stawowej (karpiowej) metod – metoda Dubisza, stawy przesadkowe; posiadamy wszystkie kategorie stawów poza tarliskami. Obecnie w budowie jest nowa płuczka. Tarło jest kupowane u innych lokalnych producentów lub na Stawach Milickich. Dokarmiany zbożem z własnej produkcji z gospodarstwa rolnego – uprawa zbóż na prawie 200 ha (Grzebielin, Słabocin). Posiadamy własne samochody do transportu ryb, a także nowoczesne baseny z natlenieniem do sprzedaży bezpośredniej.